U što vjerujete?... i sve povezano s tim

Pričajmo o nekim stvarima izvan igre...

Re: U što vjerujete?... i sve povezano s tim

PostPostao/la JaEXTRA » 16 lip 2011, 13:59

Pekrasno.. fakat mi se sviđa
[color=#BF00BF][color=#BF00FF]Smij se i kad bi plakati htjela. Osmijehom blažiš što ti duša skriva. Jer tako se mora pred današnjim svijetom koji u tuđim suzama uživa. ;( ISTINA :angels:[/color][/color]
http://78.46.57.132/signatures/hr/2/0/5/20567/20567.jpg
JaEXTRA
Sr. Member
Sr. Member

Has thanked: 0 time
Have thanks: 2 times

PostPostao/la Kikica » 17 lip 2011, 11:37

Da... Baš je lijepo :)
Na Lady Popularu sam Wini mini :D
slika
slika
slika
Kikica
Full Member
Full Member

Have thanks: 1 time
National Flag:
Sweden

PostPostao/la -merGi3- » 18 lip 2011, 16:13

missmiley je napisao/la:Svaki covek ima pravo da veruje u sta hoće. Ja sam Agnostik , ali Agnosticizam nije poput Ateizma . za one koje ne znaju : Agnosticizam je negdje na pola puta izmedju Teizma i Ateizma i ne kaže da Bog ne postoji ali govori o tome da se božije postojanje ne može dokazati.

_Servantes_ Ja , opet , smatram , da za sve to ima prirodno objasnjenje . Nauka govori o Evoluciji, a opet ''Vjerska teorija'' mi se čini pomalo nelogičnom.
:thumbdown:

Nisam znala da postoji Agnosticizam, i mislim da me on najbolje opisuje. Hvala ti :D
_Servantes_ , napislala sam"Bog" velikim slovom iz vise razloga:
1. Jedan put kad sam na pisala Bog malim slovom, jedna cura me napala kako sam nepristojna.. ?(
2. Pisem sad velim slovom da ne bih uvrijedila one koje vjeruju u Boga..
3. Mislila sam da je "Bog"vlastita imenica, ali izgleda da sam pogrijesila :shame:
I stvarno, postujem svakoga ko vjeruje u Boga.
Lady Diannchy je napisao/la:
Ljudi koji ne vjeruju u Boga zasigurno imaju neku prazninu u životu, jer on je taj koji nam daje nadu i poticaj da živimo i dalje, zar ne?

I upravo zato me tvoja izjava, Lady Diannchy, uvrijedila jer ja nisam nikome nista govorila, niti mu se "sprdala" a ti mi govoris da mi je zivot prazan, a ne znas nista o mom zivotu.
slika
-merGi3-
Newbie
Newbie

Have thanks: 0 time

PostPostao/la Lady Diannchy » 19 lip 2011, 17:02

Mergi oprosti, nisam imala namjeru uvrijediti te, to je samo moje mišljenje, ja nisam poimence nikoga prozivala radi toga, ja sam samo to rekla, ako si me krivo shvatila, žao mi je....
Let me tell you five things about One Direction;
They are:
~FabLOUIS
~BrilLIAM
~AmaZAYN
~ExtroadinHARRY
&
~PhenomeNIALL ♥♥♥♥

ONE BAND~ONE DREAM~ONE DIRECTION :-)
Lady Diannchy
Sr. Member
Sr. Member

National Flag:
Croatia

PostPostao/la -merGi3- » 19 lip 2011, 17:04

Ok je :D
slika
-merGi3-
Newbie
Newbie

PostPostao/la Normmy » 22 lip 2011, 11:54

evo da se i ja ukljucim u temu...

ja osobno vjerujem u Boga ali ne idem u crkvu...tj. ne vjerujem u crkvu kao zajednicu vjernika jer sam se više puta razočarala u nju... ali vjerujem u Boga i molim mu se...
ja osobno ne smatram da bismo morali ići u crkvu da bismo bili vjernici...i kome se uopće dokazujem...ako mi sami vjerujemo u Boga ne treba nam nečija potvrda...
mnogi ljudi idu u crkvu pa psuju Boga... a veliki vjernici..svake nedjelje na misi...
isto tako u školi smo morali ići na vjeronauk ali istovremeno i u crkvu što je po meni blesavo...jer su to dvije potpuno iste stvari...
a ako nedaj Bože nisi išao na jedan od tih vjeronauka...nisi se mogao prićestiti/krizmati...barem je tako kod nas bilo...
smatram da se može biti vjernik i bez odlazaka u crkvu i to mozda cak i veci nego oni koji svake nedjelje idu u crkvu...

a mislim crkva je zajednica vjernika...i božji sluge su tu da nam prenose vjeru i glas Božji... ali moje mišljenje je da se to sve danas pretvorilo u veliko davanje novca i kao ako placate sve sta trebate vjernik ste...ako ne....

mislim osobno uvijek daje u caritas i jednom godišnje za djecu u Africi...ali to stalno davanje novca...recimo kada se kupi lemozina...mislim to mi je bzvz... skroz...
8|
Normmy
Newbie
Newbie

PostPostao/la Lahurina » 22 lip 2011, 14:05

Slažem se s Normmy u dosta stvari:
1.Odlazak na misu-Zašto s tim dokazujemo vjeru? Zar to išta znači? Mi možemo ići u crkvu i može nam biti dosadno, a s druge strane možemo ostati doma i pomoliti se iz srca.
2.Lemozina-Gdje to ide? Naravno da ćete ponekad dati, ali zašto imam osjećaj da kad nedam da me svi mrko gledaju?
3. Krizma ili Pričest-Ja sam se pričestila ali se nisam još krizmala. Moje je jedino pitanje što će nam one dvije godine župnog vjeronauka? Propustimo dva i..nema krizme. Čemu to služi? Ako smo pravi vjernici mi se možemo pričestiti i krizmani dolazili mi ili ne dolazili na vjeronauk.

slika Isus je naš kruh, njegova krv je naše vino.Kada nedjeljom primamo Njega trebamo biti čisti od grijeha, ali mi to nismo, barem većina.
slika Krizma, na taj dan primamo Duha svetoga, ali mi nismo svjesni toga. Trebali bismo se krizmati u višim razredima u srednjoj jer u osmom razredu nitko skoro nitko ne shvaća što je to dar Duha svetoga
Ja vjerujem u Boga i Isusa, u Duha svetoga i Mariju. Vjerujem u ćuda i sve oko mene, ali vjerujem i da za mnoge stvari postoji logičko objašnjenje.
♥Knjiga je najbrži auto za put oko svijeta♥
♥J. K. Rowling♥
♥Harry James Potter♥
♥The Casual Vacancy♥
Lahurina
Hero Member
Hero Member

Have thanks: 6 times
National Flag:
Croatia

PostPostao/la ladyanalia » 04 srp 2011, 17:15

Ja također vjerujem u Boga ali isto ne idem na mise...
I mrzim kad mi stare žene i ostala djeca prigovaraju: Kakva si ti vjernica? Ja kad idem na misu ja pažljivo slušam što svećenik priča a ona djeca koja stalno idu na misu...oni se SMS-aju...
pa vjera je u čovjeku a ne izvan čovjeka....ne znači da si vjernik ako ideš na misu....na misu može doći i pogan i niko neće znat da je pogan samo zato jer je došao na misu....ako voliš Boga, čitaš Bibliju tu i tamo kad se sjetiš ....kad ti je dosadno...kad znaš da si tu zbog Boga...kad si mu zahvalaan...to znači da si vjernik...a ne tamo neke ceremonije
ladyanalia
Newbie
Newbie

PostPostao/la xXx Malena Maza xXx » 29 kol 2011, 22:04

Vjerujete li u horoskop? - Naravno da ne, to je čista glupost za uzimanje para. :)
U neke druge vrste predviđanja budućnosti? - Je, naravno da vjerujem i posebno obozavam kada mi neko iz dlana isčita kolko ću djece imat ili sličnooo. -.-'' Pihhh...
U CRKVU? - Naravno da vjerujem kada ima jedna u mom selu. :D
Što mislite o bilo čemu sličnome? - Bog, Adam i Eva, Isus, raj, pakao... hm, ne znam kako da ovo baš kažem. Inaće, vjernik (katolik) sam, ne idem baš na mise - ali idem na ispovijed jednom- dvaput godišnje, molim se Bogu i nekad stvarno i istinski vjerujem da mi Bog usliši molitve. ALI, kada bolje razmislim ne vjerujem da se gore iznad oblaka nalazi raj i pakao i da nas Bog otamo gleda i prati i da prema našem ponašanju šalje oluje i nevremena... da sluša naše molitve, da uzima ljudske živote s razlogom i ciljem, da je on stvorio sav život na Zemlji.... jednostavno, jednostavno... ima previše dokaza u biologiji i kemiji (evolucija) da bih u to u potpunosti vjerovala. Ali ja sam katolik i uvijek ću to biti i uvijek ću se moliti Bogu... jer tako rade i moji roditelji i ja sam tako odgojena. :)

Vjerujete li u život poslije smrti?, u smak svijeta? - Život poslije smrti? Pa i ne vjerujem u to baš, jer da vjerujem ne bih se bojala te smrti. :) A u smak svijeta definitivno vjerujem. Tj. vjerujem da će svemir uvijek postojati, ali Zemlji će doći jednog dana kraj, kao što i svemu dođe. Ledeno doba, kometi... jednostavno ima previše teorija i mogućnosti da se nijeda od njih NIKADA ne dogodi. Možda to neće biti za 100, ili 1000, ili čak 1 000 000 godina, ali jednog dana.. samo se nadam da ga neću doživjet. :|
xXx Malena Maza xXx
Sr. Member
Sr. Member

Have thanks: 1 time

PostPostao/la Micy04 » 16 lis 2011, 17:01

Vjerujete li u horoskop?-Pa,onako..Pola pola.Jer nekad mi se stvari odatle ostvare i onda se nekako čudno osjećam..Pa je zato odgovoro Pola pola.
U neke druge vrste predviđanja i sl?-Ne,nekad se toga i bojim,crna magija i to,ali volim čitati o tome.Svakakve gluposti,pa se nasmijem xD
U crkvu?-Da,naravno.Nije samo zato što živim tik do nje,nego jer je to Božija kuća,tako sam učena,i vjerujem,ne idem često na molitve,ali na Vaskrs i Božić odem,i još par puta u godini,tako sam navikla.
Što mislite o bilo čemu sličnome?-Kao što je maza rekla,evolucija je tu,ali šta se dešava poslije smrti,niko ne zna,jer se niko sa tog puta nije vratio.Ali u trač temi ću vam ubaciti link jedne priče ako je pronađem-čovjek koji se vratio iz mrtvih-njegove ispovjesti.Dakle,niko ne zna šta je poslije smrti.
Vjerujete li u smak svijeta-Pa,do sada smo 5 proživjeli,rekli su sljedeći petak još jedan,juhhu,pa da i njega proživimo -.-''
Svi živimo neki život novi,a molimo stari da se vrati...
Micy04
Hero Member
Hero Member

Have thanks: 2 times

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic