U što vjerujete?... i sve povezano s tim

Pričajmo o nekim stvarima izvan igre...

Re: U što vjerujete?... i sve povezano s tim

PostPostao/la Lahurina » 07 lip 2011, 08:44

Pa da nekako je to glup običaj. Stronghits ima pravo kakve to veze ima s Kristovim rođenjem ili zeko s uskrsnućem?
♥Knjiga je najbrži auto za put oko svijeta♥
♥J. K. Rowling♥
♥Harry James Potter♥
♥The Casual Vacancy♥
Lahurina
Hero Member
Hero Member

Has thanked: 0 time
Have thanks: 6 times
National Flag:
Croatia

PostPostao/la Lady Diannchy » 07 lip 2011, 13:26

Mah...Amerikanci su krivi, oni i njihove izmišljotine :thumbdown:
Let me tell you five things about One Direction;
They are:
~FabLOUIS
~BrilLIAM
~AmaZAYN
~ExtroadinHARRY
&
~PhenomeNIALL ♥♥♥♥

ONE BAND~ONE DREAM~ONE DIRECTION :-)
Lady Diannchy
Sr. Member
Sr. Member

Have thanks: 0 time
National Flag:
Croatia

PostPostao/la Dalilka » 07 lip 2011, 13:57

Bog nije nikada bio bozic.

Otkuda dolazi blagdan bozic?

Od rimokatolicke crkve koja je iz kompromisa prema babilonskoj religiji uzela taj dan (dan rodenja boga sunca Sola) za dan naseg Spasitelja Isusa Krista. Babilonska religija je taj dan slavila rodenje sunca. (od 25.12. dani postaju duzi) I da bi rimokatolicka crkva pridobila njihove sljedbenike, uzeli su taj dan da bi zajedno slavili svoga boga. To je naravno idolopoklonstvo tj. mnogobostvo sto sam Bog ostro osuduje.

Nitko ne zna kada je Isus roden. Bog nam nije dao to otkrivenje iz razloga da ne slavimo njegovo rodenje vec da ga slavimo kao jedinoga Boga, Posrednika, Gospodina, Iscijeljitelja i Osloboditelja.
Ti si žena-ti možeš sve! slika
Dalilka
Hero Member
Hero Member

Have thanks: 4 times

PostPostao/la -merGi3- » 07 lip 2011, 19:58

Ne vjerujem u horoskop, iako ga ponekad citam, ali uvjek promase. Ne vjerujem ni u Boga, nisam nesto sujevjerna, i jedino u sta sam vjerovala suu horor price (najvise one o duhovima). Prije sam ih se plasila jer sam bila u isto vrijeme i "zaludjena" njima. Znm, bas glupo..Sad me je to proslo, i jedino u sta vjerujem sad je u sebe!
slika
-merGi3-
Newbie
Newbie

PostPostao/la _Servantes_ » 12 lip 2011, 16:06

Ako ne vjeruješ u Boga, zašto onda Njegovo ime pišeš velikim početnim slovom, On tebi i tako ništa ne predstavlja, zar'ne?
Pomalo se pitam o čemu ljudi koji ne vjeruju i Boga i njegovu moć uopće razmišljaju.. Dakako da je to tvoja stvar, al' fakat zar se nekad ne zapitaš otkud sve oko nas, počevši od prirode, ljudi, životinja, misliš da je sve to nastalo samo od sebe, da je moglo tako nastati? Da je priroda nastala teorijom "Big banga" ok, al' kako je nastao Big bang, njega je nešto moralo izazvati. Daje čovjek evoluirao iz čovjekolikog majmuna ok, ali kako je nastao majmun itd.. i "vjerujem u samu sebe" je konstatacija, ideja koja je ili bi trebala biti postojana kod čovjeka i tako i tako, i zove se samodostojnost, samouvjerenost, samopouzdanje, svi ovi pridjevi sa rječju samo..sve se veže za tebe, ali ipak mislim da je potrebno znati da je Bog uvijek oko nas i da nas nadgleda i to je ono što se veže za Njega :D
_Servantes_
Full Member
Full Member

PostPostao/la Nicoleanja » 12 lip 2011, 18:52

_Servantes_ je napisao/la:Ako ne vjeruješ u Boga, zašto onda Njegovo ime pišeš velikim početnim slovom, On tebi i tako ništa ne predstavlja, zar'ne?
Pomalo se pitam o čemu ljudi koji ne vjeruju i Boga i njegovu moć uopće razmišljaju.. Dakako da je to tvoja stvar, al' fakat zar se nekad ne zapitaš otkud sve oko nas, počevši od prirode, ljudi, životinja, misliš da je sve to nastalo samo od sebe, da je moglo tako nastati? Da je priroda nastala teorijom "Big banga" ok, al' kako je nastao Big bang, njega je nešto moralo izazvati. Daje čovjek evoluirao iz čovjekolikog majmuna ok, ali kako je nastao majmun itd.. i "vjerujem u samu sebe" je konstatacija, ideja koja je ili bi trebala biti postojana kod čovjeka i tako i tako, i zove se samodostojnost, samouvjerenost, samopouzdanje, svi ovi pridjevi sa rječju samo..sve se veže za tebe, ali ipak mislim da je potrebno znati da je Bog uvijek oko nas i da nas nadgleda i to je ono što se veže za Njega :D

slažem se jer,da nema Boga,nebi bilo ni nas
slika

[updown] So c-come on you got it wrong to prove
I˙m right I put it in a so-o-ong
I don˙t know why you˙re being shy
and turn away when I look in to your eye eye eyes[/updown]
Everthing I need,I know!!!
Nicoleanja
Sr. Member
Sr. Member

PostPostao/la Lady Diannchy » 12 lip 2011, 18:59

Ja ću vam reći jednu riječ koja meni opisuje Boga: SVE! Ja Boga svaki dan osjećam kraj sebe, znam da je tu i to mi je fakat super! :D
Ljudi koji ne vjeruju u Boga zasigurno imaju neku prazninu u životu, jer on je taj koji nam daje nadu i poticaj da živimo i dalje, zar ne?
Let me tell you five things about One Direction;
They are:
~FabLOUIS
~BrilLIAM
~AmaZAYN
~ExtroadinHARRY
&
~PhenomeNIALL ♥♥♥♥

ONE BAND~ONE DREAM~ONE DIRECTION :-)
Lady Diannchy
Sr. Member
Sr. Member

National Flag:
Croatia

PostPostao/la missmiley » 12 lip 2011, 19:59

Svaki covek ima pravo da veruje u sta hoće. Ja sam Agnostik , ali Agnosticizam nije poput Ateizma . za one koje ne znaju : Agnosticizam je negdje na pola puta izmedju Teizma i Ateizma i ne kaže da Bog ne postoji ali govori o tome da se božije postojanje ne može dokazati.

_Servantes_ Ja , opet , smatram , da za sve to ima prirodno objasnjenje . Nauka govori o Evoluciji, a opet ''Vjerska teorija'' mi se čini pomalo nelogičnom.
:thumbdown:
There should be laughter after pain
There should be sunshine after rain
missmiley
Sr. Member
Sr. Member

National Flag:
Russian Federation

PostPostao/la Andrea035 » 12 lip 2011, 23:04

Mene je samo onaj očarao kad je rekao da smo postali od majmuna XD..
Ne verujem u horskop, u Boga da. =)
slika
Khm Khm ... *trep* *trep* O:)
slika
Andrea035
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la Dalilka » 15 lip 2011, 19:56

missmiley je napisao/la:Svaki covek ima pravo da veruje u sta hoće. Ja sam Agnostik , ali Agnosticizam nije poput Ateizma . za one koje ne znaju : Agnosticizam je negdje na pola puta izmedju Teizma i Ateizma i ne kaže da Bog ne postoji ali govori o tome da se božije postojanje ne može dokazati.

_Servantes_ Ja , opet , smatram , da za sve to ima prirodno objasnjenje . Nauka govori o Evoluciji, a opet ''Vjerska teorija'' mi se čini pomalo nelogičnom.
:thumbdown:

Zato je potrebna vjera ;) neznam dal znaš za ovo; Vjerom spoznajemo da su svjetovi uređeni riječju Božjom tako te ovo vidljivo ne posta od nečega pojavnoga.

Al evo usput jedna priča, čini mi se da spada u ovu temu ;)

POSTOJI LI ŽIVOT POSLIJE ROĐENJA? -(RAZGOVOR BLIZANACA U MAJČINOJ UTROBI)
slika
- Vjeruješ li u život poslije rođenja? slika
- Naravno, sigurno postoji nešto nakon rođenja. Možda smo ovdje baš zato da se pripravimo na život poslije rođenja. slika
- To je glupost. Nema života poslije rođenja. Kako bi taj život uopće izgledao? slika 8| ?(
- Ne znam točno, ali uvjeren sam da će biti više svjetla i da ćemo moći hodati i jesti svojim ustima. slikaslikaslika
- To je potpuna glupost. Znaš da je nemoguće trčati i jesti svojim ustima. Pa zato imamo pupčanu vrpcu. Kažem ti, poslije rođenja nema života. slika
- Pupčana vrpca je prekratka. Uvjeren sam da postoji nešto poslije rođenja. Nešto posve drukčije od ovoga što živimo sada.slika
- Ali nitko se nije vratio od tamo. Život se poslije rođenja završava. Osim toga, život nije ništa drugo nego postojanje u uskoj i mračnoj okolini. slika
- Pa ne znam baš točno kako izgleda život poslije rođenja, ali ćemo u svakom slučaju sresti našu mamu. Ona će se brinuti za nas.slika
- Mama?!? Ti vjeruješ u mamu! Gdje bi po tvome ta mama bila?slika
- Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujući njoj živimo, bez nje ne bismo uopće postojali.slika
- Ne vjerujem. Mamu nisam nikada vidio, zato je jasno da ne postoji. :whistling:
- Da, moguće, ali ponekad, kada smo potpuno mirni, možemo je čuti kako pjeva i miluje naš svijet. Znaš, uvjeren sam da naš život poslije rođenja zapravo tek počinje.
slika
Dalilka
Hero Member
Hero Member

Have thanks: 4 times

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic