Knjige i čitanje

Pričajmo o nekim stvarima izvan igre...

Knjige i čitanje

PostPostao/la stronghits » 03 vel 2011, 20:21

Evo jedna tema za one koji se u slobodno vrijeme vole opustiti uz neko dobro štivo...

Kakve knjige volite čitati?
Koju knjigu ste zadnju pročitali?
Imate li kojih za predložiti drugima?

Evo ja sam nedavno pročitala odličnu knjigu:
Autorica je Marina Fiorato, a knjiga se zove Puhač stakla s Murana i jako mi se svidjela... Čak bih rekla jedna od najboljih u zadnje 2 godine..
To je jedan romantični roman koji prati sudbinu rastavljene žene koja u potrazi za identitetom dolazi u Veneciju, mjesto odakle potječu njezini daleki i poznati preci, a s najpoznatijim od njih uspostavlja jednu posebnu vezu, iako je on živio nekoliko stoljeća prije nje... Uglavnom roman me oduševio pa preporučujem svima koji takve knjige vole... :)
Fortes fortuna adiuvat
stronghits
Sr. Member
Sr. Member

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 times

Re: Knjige, čitanje i sve što ide uz to

PostPostao/la astra » 03 vel 2011, 20:28

ja sam čitala nekoliko knjiga autorice Isabel Allende. riječ je o tri romana: kći sreće, kuća duhova i portret o sepiji. to je obiteljska saga o čileanskoj obitelji u tri nastavka (kći sreće je prvi). mene su romani oborili, prekrasan mi je stil pisanja, priča je topla i zanimljiva i definitivno se isplati pročitati.

ako niste čitale, a volite krimiće, obavezno pročitajte trilogiju stiega larsona. odlični su krimići, napeti do samog kraja.

super mi je knjiga elizabete kostove, povjesničarka, o lovu na grofa drakulu. malo je teže za pohvatat jer se događa na 3 plana - kći ide za ocem koji lovi drakulu, a stalno saznaje o tome kak su tata i mama bili posvećeni tome. al kad se ufurate super je!

inače, sviđa mi se topic jer dosta čitam, uživam u tome i drago mi je da ima ljudi s kojima to mogu podijeliti!
per astera ad astra...
astra
Full Member
Full Member

Have thanks: 1 time

PostPostao/la Lahurina » 04 vel 2011, 12:29

Ja obožavam čitati, baš sad čitam od Michaela Scotta Tajne besmrtnog Nicholasa Flamela. Knjiga je stvarno zanimljiva,a prije nje pročitala sam dosta drugih knjiga. Mnogima se ne sjećam imena ali znam da su bile jako zanimljive. Cijeli serijal o Harry Potteru sam pročitala sa 10-11 godina jer sam htjela pročitati knjigu. Znate ono kada gledate film, čitali ste knjigu o tom filmu. Pola toga nema, a pola toga je krivo pa tako sam pročitala knjige. Sjećam se nekih naslova, ali to su samo one knjige koje sam nedavno čitala kao: Krila, Percy Jackson i olimpijci,... stavila sam tri točkice jer ne pamtim baš naslove, ali stvarno obožavam čitati i to mi je hobi. Kada nisam na kompu na LP-u tada ili pišem domaći ili čitam knjige.
♥Knjiga je najbrži auto za put oko svijeta♥
♥J. K. Rowling♥
♥Harry James Potter♥
♥The Casual Vacancy♥
Lahurina
Hero Member
Hero Member

Have thanks: 6 times
National Flag:
Croatia

PostPostao/la astra » 04 vel 2011, 13:42

ja se ne bih složila da knjige koje su za lektiru ne valjaju. naravno, ima onih koje su stvarno dosadne i nitko ne zna zašto se još čitaju (Bitka kod Bistrice Lesne? Filip Latinović?) ali Ana Karenjina, Zločin i kazna, U registraturi... vrhunska djela koja učenici često ne čitaju zbog velikog broja stranica, a to je stvarno šteta jer su knjige zaista dobre.
per astera ad astra...
astra
Full Member
Full Member

PostPostao/la _Servantes_ » 04 vel 2011, 13:45

Divota od teme.. prva tema otvorena u posljednje vrijeme a da ne pomislim da je bespotrebna ili glupa.. :D

Čitam onoliko koliko mislim da je dovoljno za mene i moje moždane vijuge. Najradije čitam prije nego zaspim, jer mi je knjige najbolja tableta za spavanje. Što se mene tiče Hermann Hesse je kralj :), MOJ pisac, samo zato što mu na početku knjige stoji: "Samo za poremećene". Stepski vuk, Demijan, Narcis i Zlatousti su djela koja su me naprosto fascinirala, pa ponekad iako sam ih već mnogo puta čitala, počnem sve iznova. Paulo Coelho me isto tako osvojio svojim Alhemičarom, a u vrijeme kad sam se prijavljivala na ovaj forum sam čitama Don Kihota :D, pa otuda i moje ime -Servantes- :D, iako ga baš i ne volEm..Knjige koje su me još poprilično dojmile su Majstor i Margarita od Bulgakova (mada me ruski pisci inače izluđuju svojim pisanjem "na dugo i na široko", ali ljepotu deskripcije ne mogu zanemariti), a i Madam Bovari mi je u oko upala 8) .. Kad sam to čitala za lektiru, bilo je to zato što se mora, ali vremenom se uistinu razvila ljubav prema svim tim romanima sa ljubavnim, čudnim, luđačkim, zapetljanim, i nadasve (subjektivno) nikad prevaziđenim radnjama :).. Od novije književnosti, čitam neke bosanske pisce, Ivu Andrića (opet oni opijajući opisi) i Nuru Bazdulj-Hubijar.. Možda su neke od vas od nje čitale knjigu "Ruža" i sve ostale djelove iste, i ta knjiga me u tinejdžerskim godinama "lupila po stražnjici", kasnije sam već čitala neka njena zrelija djela kao nr. "LJubav je sihirbaz, babo" i "Naše, međutim je rat". Da ne kažete da čitam samo neka dosadna djela, čitala sam ja i Harry Pottera dok sam bila djetešce, i moram priznati da sam tad naprosto knjige od 700 strana čitala u tri dana i ono bez treptaja i daha :D I da moram napomenuti knjigu koja me isto tako ostavila bez riječi, a to je "Lovac na zmajeve" i "Hiljadu sjajnih sunaca" od jednog afganistanskog pisca koji živi u USA, Khalid Hossein (iako je lovac mnogo bolji od sunašcadi).
Eto curke moje, moj prijedlog je da se npr dogovorimo da pročitamo jednju knjigu i da raspravljamo o njoj, iznosimo svoja zapažanja i sl. .. Evo ja predlažem ovu "Lovac na zmajeve" hihi, jer je djelo fakat veliko književno ostvarenje :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
_Servantes_
Full Member
Full Member

Have thanks: 0 time

PostPostao/la astra » 04 vel 2011, 13:51

sviđa mi se ideja, to bi bila naša lektira!
per astera ad astra...
astra
Full Member
Full Member

PostPostao/la Lahurina » 04 vel 2011, 14:03

i ja isto čim pročitam Flamela moram i to!
♥Knjiga je najbrži auto za put oko svijeta♥
♥J. K. Rowling♥
♥Harry James Potter♥
♥The Casual Vacancy♥
Lahurina
Hero Member
Hero Member

Have thanks: 6 times
National Flag:
Croatia

PostPostao/la _Servantes_ » 04 vel 2011, 14:38

Pa curke baš mi je drago da vam se sviđa moja ideja, a nazvat ćemo je "Klub čitatelja", ako se slažete hehe...
Ako vam se lajka i prijedlog u vezi knjige za koju vam ne treba mnogo vremena, onako izgleda deblje, ali je čitljiva, nije dosadna i brzo ide, kad budete imale želje i volje potražite je u biblioteci i bacite se na čitanje..a onda ćemo otvoriti diskusiju :icon_yea: Priča koju skriva naslov "Lovac na zmajeve" je neobična, tužna, potresna ali i strašno zanimljiva. Dok sam je čitala često me znalo sve to izluditi, dođe mi da je bacim, poderem od neke muke i žalosti, ali mislim da je i napisana s tom svrhom, pa nisam dozvolila da me pobijedi ta knjižica :)...
_Servantes_
Full Member
Full Member

PostPostao/la Nicoleanja » 04 vel 2011, 14:44

Sve lektire koje sam imala su za 1,mislim dosadne su ko proljev.Ali sada imam Petricu Kerepmuha koji ja jakoooooo zanimiljiv,smiješan i nije dosadan!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
slika

[updown] So c-come on you got it wrong to prove
I˙m right I put it in a so-o-ong
I don˙t know why you˙re being shy
and turn away when I look in to your eye eye eyes[/updown]
Everthing I need,I know!!!
Nicoleanja
Sr. Member
Sr. Member

PostPostao/la astra » 04 vel 2011, 14:45

pa sigurno nisu sve dosadne. ajd daj par naslova da mi ocijenimo.
per astera ad astra...
astra
Full Member
Full Member

Sljedeća

Natrag na Offtopic